היפנוזה עצמית


ברוכים הבאים לאתר היפנוזה
אתר היפנוזה מנסה לרכז עבורכם מידע חשוב בתחום ההיפנוזה בצורה קליליה המאפשרת לכל גולש לקרוא ולהחכים בתחום זה הכולל עולם ומלואו

  קישורים באתר
היפנוזה
תאור כללי על נושא ההיפנוזה - מהי היפנוזה , מהו תהליך הטיפול בהיפנוזה, מיהו מהפנט ועוד
 
היפנוזה דיאטה
האם ההיפנוזה יכולה לסייע לנו לרזות? כציד טיפול בהיפנוזה יכול לסייע להרזיה
 
היפנוזה להפסקת עישון
אאיך נגלמים מעישון באמצעות טיפול היפנוזה, מהו תהליך טיפול היפנוזה להפסקת עישון.
 
היפנוזה חרדה
בהתגברות על חרדות ופוביות באמצעות היפנוזה - פחד גבהים, חרדת נטיה,חרדה ממקומות מסויימים, חרדה מבעלי חיים וחרקים.
 
היפנוזה - קטע הומוריסטי
קישור נחמד לסרט מצוייר בתחום ההיפנוזה
 
היפנוזה עצמית
מהי היפנוזה עצמית? האם כל אחד יכול להפנט את עצמו? .
   
  היפנוזה עצמית

היפנוזה עצמית נשמעת אמנם ביטוי שקיימת בו סתירה פנימית, הרבה אנשים מאמינים שהיפנוזה יכולה להיעשות רק כאשר יש מהפנט שהוא אחראי על ביצוע התהליך ומהופנט שמקבל את התהליך על עצמו- ולא כך הדבר.

ישנה אפשרות מיוחדת לעשות לעצמנו היפנוזה עצמית, יש שאומרים שהיפנוזה עצמית הוא תהליך מקביל לדימיון מודרך ובעזרת הגעה עצמית בשיטות שונות לרפיון מוחלט של הגוף וריכוז מוגבר של המוח בעצמו עם התיחסות מינימלית לסביבה ניתן להחדיר באדם על ידי האדם עצמו אמונות ומחשבות כמו בתהליך ההיפנוט שנעשה על ידי מטפל מומחה.
  היפנוזה עצמית, האם זהו לא ביטוי של דבר והיפוכו?

לא, הרי גם בתהליך של מהפנט ומהופנט האדם הוא השולט בתהליך ההיפנוט של עצמו, הוא הנותן את האישור לגוף להכנס להתליך ההיפנוט והוא זה שגם מחליט לצאת ממנו כאשר הוא מעוניין. לכן, האדם יכול אף להכניס את עצמו בעזרת שיטות שונות לתהליך של היפנוזה בלי התלות במטפל, ישנה אף אפשרות להיעזר בדיסקים להיפנוט העוזרים לאדם להכנס לתהליך כאילו הוא על ספת הפסיכולוג. יש אנשים שמאד מתחברים לשיטת ההיפנוזה העצמית ושמחים מהאפשרות להכנס להיפנוזה ללא תלות כלכלית והגעה פיזית אל המטפל עצמו- לרוב אנשים שמצליחים לעבור היפנוזה עצמית מוצלחת אלו אנשים שכבר עברו היפנוזה אצל מטפל ויודעים כבר בגופם מהו תהליך ההיפנוזה וכן אנשים שממוקדים בתהליך אותו הם רוצים לעבור ובעלי מודעות עצמית גבוהה מאד מצד עצמם.

  כיצד ניתן לעבור תהליך של היפנוזה עצמית?

ישנן מספר שיטות של היפנוזה עצמית, בכולן המטרה הראשונית היא להביא את הגוף לרגיעה מוחלטת ולרפיון של השרירים ולאחר מכן החדרה של האמונות אותן האדם רוצה להחדיר לעצמו- לבסוף יציאה עצמית מהתהליך.
מעבר לאפשרות להיעזר כאמור בדיסקים המנחים את התתהליך ומקלים על ההיפנוט העצמי ניתן לעבור את התהליך לבד לגמרי- הנה מספר שיטות לעניין בקצרה:

שיטת רפיון השרירים- שיטה זו הומצאה על ידי פסיכולוג וכולה כיווץ והפעלת השרירים ומיד הרפיה שלהם, יש שטוענים שקל יותר להכנס כך להתהליך הרגיעה של ההינוזה ויש שמוותרים על התהליך, הנה מעט מהתהליך:
תחילה חשוב לשבת בכסא נוח עם משענות לידיים על מנת לאפשר לגוף רפיון מוחלט של השרירים בהמשך התהליך, רגליים פשוטות קדימה ועיניים עצומות. חשוב לעבוד על כל תהליך כיווץ והרפיה לפחות פעמיים, והנה מעט ממנו, ישנם הסברים מורחבים יותר ברחבי הרשת ובספרי ההיפנוזה. כף יד שמאל- מקמצים את היד לצורת אגרוף ומרפים, כנ"ל כף יד ימין. יד שמאל- מרימים את היד למעלה כאשר האצבעות ישרות כלפי מעלה ומחזירים, כנ"ל יד ימין. שתי הידיים יחד- על ידי כיפוף הידיים נוגעים בכתפיים עם האצבעות, שמיטה של הידיים וחזרה לתנוחה הראשונית. וכן הלאה- העיקרון שכל שריר מגיע לידי רפיון מוחלט תוך שימת לב לכל השרירים בגוף כמו- לשון, עוף, בטן, רגליים ועוד ועוד.

שיטת המספרים- ספירה מונוטונית מסדר עולה או יורד ומגדירים יעד מספרי כלשהו ואומרים בקול שכאשר מגיעים אליו הגוף נכנס לרגיעה מוחלטת, לספור בקול כאשר עם כל מספר אנו אומרים לגוף ולעצמנו להכנס לרגיעה גדולה יותר- כך עד שמגיעים למספר היעד בו הגוף הגיע ליעדו ולרגיעה המוחלטת שלו. בשילוב עם הספירה אפשר לשלב דימיון מודרך בו אני מדמיינים את הצרות שלנו מושלות מעלינו ומונחות בצד והרוגע שמתשתלט על הגוף ממש חודר לכל מקום בגוף. לאחר הספירה כאשר הגוף ברגיעה מוחלטת על האדם להחדיר לעצמו את הסוגסטיות, את האמונות אותן הוא רוצה להחדיר בעצמו- להרגיש שמאמינים בהן לגמרי ולחזור עליהן מספר פעמים כדוגמאת: " אני רזה, אני רוצה להיות רזה, אני ממש רזה" ולאחר סיום זמן התהליך לחזור לאט לאט לעירנות. חשוב לשים לב לחזור לעירנות בתהליך הדרגתי ואיטי שכן הגוף לאחר הרגיעה המוחלטת צריך התאוששות וחזרה למצב פעיל רגיל- לא כדאי לקום מיד לעבוד אלא לתת לגוף את הזמן שלו לחזור לחיים הרגילים.

שיטת המבט- שיטת קיבוע המבט הומצאה על ידי רופא שיניים, ואכן זאת הדרך הפשוטה ביותר להפנט אדם החושש מטיפול שיניים והוא שוכב על כסא הרופא... ההבדל בין השיטות היא הדרך בה נכנסים למצב הרגיעה.
בשיטת המבט על האדם לקבוע לעצמו נקודה מסויימת בחדר בגובה שלו, לאחר מכן מפנים את המבט בנקודה גובהה ביותר שניתן בלי להזיז את הגוף כלל. לאחר זמן קצר תרגישו שמתחיל לעבור עליכם של טשטוש בראיה, עפעף כבד, עיניים שורפות עד העיניים מכריחות את עצמן להסגר- עיצמו את העניים בלי להזיז את המבט.
כעת חיזרו לנקודה הראשונה בה הסתכלתם- הבחינו בתחושות החדשות שאתם חשים, אתם כבר בתוך התהליך של ההיפנוזה ברגיעה מוחלטת. לאחר שנכנסתם לרגיעה יש את האפשרות להכניס את הסוגסטיות, האמונות כמו בתהליך ההרפיה הראשון שהוזכר ולאחר מכן כאמור יוצאים בהדרגה מההינוזה למציאות.

אם אתה רוצה לעבור תהליך ממוקד כמו הצלחה במבחן או הרזיה קלה יכול מאד להיות שתהליך ההיפנוט העצמי יסייע לך בתהליך. אם נראה לך שקשה לך להגיע להיפנוזה לבד ישנם ספרים ודיסקים בשוק שיכולים לעזור לך להחדיר בך את האמונות שאתה מעוניין בהן ללא התלות כאמור במטפל ושירותיו.

בהצלחה!

  קישורים ממומנים

 
 
היפנוזה - האתר למידע אודות היפנוזה