היפנוזה וחרדה


ברוכים הבאים לאתר היפנוזה
אתר היפנוזה מנסה לרכז עבורכם מידע חשוב בתחום ההיפנוזה בצורה קליליה המאפשרת לכל גולש לקרוא ולהחכים בתחום זה הכולל עולם ומלואו

  קישורים באתר
היפנוזה
תאור כללי על נושא ההיפנוזה - מהי היפנוזה , מהו תהליך הטיפול בהיפנוזה, מיהו מהפנט ועוד
 
היפנוזה דיאטה
האם ההיפנוזה יכולה לסייע לנו לרזות? כציד טיפול בהיפנוזה יכול לסייע להרזיה
 
היפנוזה להפסקת עישון
אאיך נגלמים מעישון באמצעות טיפול היפנוזה, מהו תהליך טיפול היפנוזה להפסקת עישון.
 
היפנוזה חרדה
בהתגברות על חרדות ופוביות באמצעות היפנוזה - פחד גבהים, חרדת נטיה,חרדה ממקומות מסויימים, חרדה מבעלי חיים וחרקים.
 
היפנוזה - קטע הומוריסטי
קישור נחמד לסרט מצוייר בתחום ההיפנוזה
 
היפנוזה עצמית
מהי היפנוזה עצמית? האם כל אחד יכול להפנט את עצמו? .
   
  מהי חרדה בכלל?

חרדה הינה שם כולל לחרדות שונות כמו חרדת בחינות, חרדה חברתית, חרדת טיסות והתקפי חרדה חוזרים שברור לכל שחרדות מהסוגים השונים מגבילות ומצמצמות את מרחב המחיה של האדם הסובל מהן.

התקפי החרדה הן נפוצים באוכלוסיה הכללית והפרעה זאת נחשבת נפוצה מאד, התקף חרדה יכול לבוא לידי ביטוי במספר הופעות גופניות כמו: התכווצות שרירים, רעד בידיים, דפיקות לב וכו' וכן מסגלים לעצמם דרך חיים הכוללת התנהגות הימנעותית, דאגות, מחשבות טורדניות וכו'.

 

  כיצד פועל טיפול בחרדה המשולב היפנוזה?

כאשר ישנו טיפול היפנוטי לחרדה, המטופל אינו חוזר לביתו לאחר טיפול בהיפנוזה אצל הפסיכולוג שלו ומרגיש שנפתרה לו בעית החרדה אלא בעזרת הטיפול המשולב עם ההיפנוזה הוא מקבל כלים יותר יעילים על מנת להתמודד באופן הנכון ביותר עם התקף החרדה הבא שלו, ולאט לאט תוך צבירת יכולת השליטה על חייו גם החרדה תפחת מעוצמתה בעזרת טיפול נכון ויעיל. המטופל לומד לשלוט על חייו כאשר סימני התקף החרדה המתקב רק מתעוררים ולא מחכה להתקף החרדה המשמעותי שיגיע. האפשרות להמשיך בחייו עם הפרעה מינימלית עקב החרדה בלי החובה להמנע מדברים או לעצור בשיגרת חייו הינה משמעותית מאד למטופל.
ההיפנוזה מאפשרת לטפל בחרדה, מכיוון שבסיס הטיפול ההיפנוטי הינו טיפול באדם ללא מנגנוני ההגנה שהוא לובש על התת מודע שלו ללא הפסק ועל ידי כך- ניתן להחדיר לאדם בצורה קלה יותר אמונות ודרכי התמודדות אוטומטים עם החרדה שעד הטיפול ההיפנוטי היו נעצרים בפני מנגנוני ההגנה שחוסמים את הכניסה למודע.

הטיפול בהיפנוזה לחרדה אינו מתנגש עם הטפול התרופתי הניתן ואדם החרד ואינו סותר אותו, ניתן להיות מטופלים בתרופות המקובלות לטיפול בחרדה וכן לעבור טיפול פסיכולוגי המשלב היפנוזה.
  מתי לפנות לטיפול ההיפנוטי?

כמה שיותר מהר! אם הינך בתהליך חרדתי שאתה מרגיש שהוא שלילי ואינו חד פעמי, והוא מתחיל לחסום אותך בחלקים השונים של החיים חבל לך לדחות את הטיפול, ככל שהטיפול ניתן בשלב ראשוני יותר הוא יעיל ומאפשר אחוזי הצלחה גדולים יותר. ניתן לעבוד גם במקרים קשים יותר של חרדה שכבר השתלטה על החיים באופן משמעותי אך העבודה תהיה קשה יותר וארוכה יותר.

  האם בזמן הטיפול בהיפנוזה ניטלת מהמטופל יכולת ההתנגדות לטיפול עצמו?

חשוב להבהיר שוב ושוב שממחקרים וסיפורי חוויות המטופלים- שכן היפנוזה הינו טיפול חוויתי ביותר מבחינת המיקוד והעוצמה שלו על המודע, שהמטופל אינו נתון לשליטת המטפל אלא הוא בעל בחירה חופשית בכל רגע לעזוב ולצאת מהתהליך ההיפנוטי שהשרה עליו המטפל. המטופל הינו בעל החירות לעזוב את הטיפול בכל רגע אלא שבבחירה להשאר מטופל בעזרת ההיפנוזה הוא מאפשר לעצמו מיקוד וראיה פנימית, ריכוז והקשבה, חידוד הזיכרון  שאינה מתאפשרת בקלות בחיים המודעים שלנו.

  מה חשוב להזכיר כאשר מדברים על טיפול בהיפנוזה?

חשוב לזכור שחובה על המטפל המציג עצמו כמטפל בהיפנוזה להיות בעל רשיון בסיסי לרפואה: רפואת שיניים, רפואה כללית או להיות פסיכולוג מוסמך ובנוסף לתעודה זאת עליו להיות בעל רשיון לעסוק בהיפנוזה ממשרד הבריאות. ללא ההסמכות הללו האדם המתיימר להיות מטפל בהיפנוזה הינו עובר על החוק וצפוי אפילו לעונש מאסר

  קישורים ממומנים
 
 
היפנוזה - האתר למידע אודות היפנוזה